Cégkivonat
A cégkivonat tartalmazza egy adott cég legfontosabb adatait, illetve az azokban bekövetkező változásokat. Többek között az alábbi adatokat tartalmazza:
- cég elnevezése
- cégjegyzékszám
- adószám
- cég székhelye
- cég megalakulásának ideje
- képviseletre jogosul(tak) adatai
- a cég tevékenységi körei
- a cég jegyzett tőkéje
A cégkivonatokra elsősorban a hivatalos ügyintézésnél van szükség, például pályázatoknál, hitelfelvételnél, de nagyon jó szolgálatot tesznek akkor is, amikor információhoz szeretne jutni új üzleti partnereiről.
Jó tudni, hogy a hivatali ügyintézések során általában a 30 napnál nem régebbi cégkivonatokat fogadják csak el hiteles dokumentumként.
Közhiteles cégkivonat
A közhiteles cégkivonat tartalmában megegyezik a hiteles cégkivonattal, tehát ez a dokumentum is egy adott cég legfontosabb adatait, illetve az azokban bekövetkező változásokat tartalmazza. A különbség az, hogy a közhiteles cégkivonaton rajta szerepel a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium pecsétje. A közhiteles cégkivonatokat a hivatali ügyintézések során is elfogadják hiteles dokumentumként, míg a sima hiteles cégkivonatokat nem minden esetben.
Jó tudni, hogy a hivatali ügyintézések során általában a 30 napnál nem régebbi cégkivonatokat fogadják csak el hiteles dokumentumként.
Mérleg, eredménykimutatás
A mérlegek és az eredménykimutatások célja, hogy bepillantást engedjenek az adott cégek pénzügyi helyzetébe. Segítségükkel sok hasznos információhoz juthatunk üzleti partnereinkről, és a különböző cégekről.
A mérleg egy adott időpontban mutatja be a vállalkozás vagyonát, az eszközeit és a forrásait. Az eredménykimutatás pedig egy megadott időszakra nézve ad információt a cég bevételeiről, kiadásairól, valamint az adózás utáni és a mérleg szerinti eredményéről.